Hvězdářský dalekohled Levenhuk Strike 60 NG

Nové

Dalekohled pro začátečníky Levenhuk Strike 60 NG.

Více informací

2 840,00 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Jakmile se u vás doma objeví dalekohled pro začátečníky Levenhuk Strike 60 NG, studium astronomie se výrazně usnadní! Bez dalšího seřizování, požadavků na dodatečné příslušenství, už ve svém standardním provedení a "přímo z krabice" vám Levenhuk Strike 60 NG umožní spatřit krátery na Měsíci, sluneční skvrny, pásy Jupitera a jeho čtyři největší měsíce, fáze Venuše, Saturnovy prstence, složky dvojhvězd o vzájemné vzdálenosti 2,5 úhlové vteřiny, slabě zářící hvězdy až do hvězdné velikosti 10, nejjasnější mlhoviny a galaxie - nabídne úžasný pohled na Plejády a dvojitou hvězdokupu v souhvězdí Persea.

Dalekohled pro začátečníky Levenhuk Strike 60 NG je určen pro nezkušené astronomy každého věku: děti, mládež nebo dospělé. Pokud jste ještě nikdy neměli vlastní teleskop a nevíte, jak začít, představuje pro vás Levenhuk Strike 60 NG jednu z nejlepších možností. Je univerzální - lze jej použít pro astronomická i pozemní pozorování. Snadno se sestavuje a ovládá, neboť je vybaven azimutální montáží.

Teleskopy Levenhuk Strike NG jsou zcela novou řadou dalekohledů pro začátečníky. Nemusíte se potýkat se složitým nastavováním nebo montáží, ani být expertem na širokou škálu příslušenství - nyní máte k dispozici teleskopy Levenhuk Strike NG! Tyto dalekohledy pro začátečníky se dodávají v pokročilém provedení - součástí balení je vlastní teleskop, optické příslušenství k pozorování astronomických i pozemských objektů, a dále řada návodů/příruček sloužících k seznámení s astronomií i k jejímu hlubšímu studiu. Proto je Levenhuk Strike NG vynikající volbou pro každého začátečníka se zájmem o vědu.

Součástí sestavy teleskopu je veškeré potřebné příslušenství, díky čemuž může i amatérský astronom provádět úžasná pozorování. Pomocí barevně ilustrovaných příruček a software bude i neškolený pozorovatel schopen na obloze najít hledaný objekt. Tato bohatá sestava je doplněna perfektním provedením. Nejlepší dalekohled pro začátečníky Levenhuk Strike 60 NG se dodává v atraktivní barevné krabici, a představuje tak ideální dárek, který díky svému zajímavému vzhledu bude středem pozornosti na každé oslavě a nového majitele potěší svými širokými možnostmi.

Optická konstrukce

achromatický refraktor

Povrchová úprava optiky

několikanásobná antireflexní vrstva

Průměr objektivu (apertura), mm

60

Ohnisková vzdálenost, mm

700

Maximální zvětšení, x

233

Světelnost

f/11,7

Práh rozlišení, úhlových vteřin

2,5

Limitní hvězdná velikost

10,2

Okuláry

F20 mm, F6 mm

Vnitřní průměr okulárů

0,965

Barlowova čočka

3x

Hledáček

3x20, s červenou tečkou

Okulárový výtah

hřebenový, 0,965

Stativ

z nerez oceli

Výška stativu (nastavitelná), mm

630-1080

Montáž

altazimutální anglická montáž s deklinační osou

Co je obsahem balení:

 1. Hlavní tubus teleskopu Strike 60 NG na altazimutální anglické montáži s deklinační osou
 2. Dvoudílný kovový stativ.
 3. Plastový okulárový výtah 0,965''.
 4. Okuláry 0,965'': F20mm, F6mm.
 5. Barlowova čočka: 3x zvětšení.
 6. Hledáček 3x20, s červenou tečkou
 7. Diagonální zrcátko.
 8. Příručka uživatele "Máte svůj teleskop! Co s ním dělat dál?" popisující 280 nejatraktivnějších objektů na noční obloze.
 9. Sada plakátů "Měsíc", "Slunce a jiné hvězdy", "Sluneční soustava".
 10. Planisféra - otočná mapa hvězdné oblohy.
 11. Stellarium CD - 3D virtuální planetárium pro komfortní orientaci uprostřed hvězdné noci.
 12. Kompas.
 13. Návod k použití a záruční list.

Seznamte se s astronomií, studujte polohy souhvězdí, prohlížejte si planety sluneční soustavy, obohaťte své školní lekce o praktická pozorování - to vše za dostupnou cenu od společnosti Levenhuk.

Recenze

Napsat recenzi

Hvězdářský dalekohled Levenhuk Strike 60 NG

Hvězdářský dalekohled Levenhuk Strike 60 NG

Dalekohled pro začátečníky Levenhuk Strike 60 NG.

27 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: