Pouze online

Hvězdářský dalekohled Levenhuk Strike 90 PLUS

Nové

Skvělý dalekohled Levenhuk Strike 90 PLUS pro domácí použití a pro každého, kdo teprve začíná se svými prvními pokusy o pozorování hvězdné oblohy.

Více informací

6 640,01 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Levenhuk Strike 90 PLUS je skvělý dalekohled pro domácí použití pro každého, kdo teprve začíná se svými prvními pokusy o pozorování hvězdné oblohy. Je nepostradatelný pro děti i pro jejich rodiče při jejich výpravách do vesmíru. Tento teleskop se mimořádně snadno sestavuje a používá, což z něj činí vynikající nástroj pro amatérské astronomy. Strike 90 PLUS vám umožní pozorovat Měsíc a jeho slavné krátery, podivuhodné krajiny na Marsu, spatřit Saturnovy prstence a oběžnice Jupitera i vzdálené hvězdokupy a mlhoviny.

Levenhuk Strike 90 PLUS se velmi snadno používá. Je usazen na azimutální montáži, která je užitečná zejména pro amatérské astronomy, neboť se nemusejí starat o dodatečné seřizování nebo kalibraci. Samotná montáž je instalována na pevném a odolném ocelovém stativu. Hledáček s červenou tečkou, připevněný k tubusu teleskopu, pracuje jako laserový zaměřovač a výrazně zjednodušuje navigaci na hvězdné obloze tím, že vám umožňuje velmi rychle najít požadovaný objekt.

Amatérské astronomické dalekohledy Levenhuk Strike PLUS jsou vybaveny optikou vysoké kvality. Tato řada obsahuje jeden refraktor a dva Newtonovy teleskopy. Optika Levenhuk použitá v těchto modelech je na stejné úrovni, jaká se používá v profesionálních teleskopech. Veškeré čočky a zrcadla jsou vyrobeny ze skla s vícenásobnou antireflexní vrstvou, díky čemuž se dosahuje ostrého a sytého obrazu pozorovaných objektů, kterým jsou teleskopy Levenhuk dobře známy.

Bohaté příslušenství této řady zahrnuje vše, co potřebujete, abyste ze svého teleskopu vytěžili maximum. Rozšiřitelná sada dalšího příslušenství obsahuje knihy a software, jež vám pomohou lépe se seznámit s astronomií, přídavné okuláry (včetně okuláru s funkcí zoom) a brašnu na teleskop Zongo 20. Samotný teleskop se dodává v pestrobarevné krabici.

To vše činí z domácí dalekohledy Levenhuk Strike PLUS báječný dárek pro amatérského astronoma, kterého fascinují záhady vesmíru.

Optická konstrukce

refraktor

Povrchová úprava optiky

několikanásobná antireflexní vrstva na všech optických plochách

Průměr objektivu (apertura), mm

90

Ohnisková vzdálenost, mm

600

Maximální zvětšení, x

165

Světelnost

f/6,7

Práh rozlišení, úhlových vteřin

1,29

Limitní hvězdná velikost

11,87

Okuláry

H20, F6mm, 6,8-16mm

Vnitřní průměr okulárů

1,25

Barlowova čočka

3x

Hledáček

s červenou tečkou

Okulárový výtah

hřebenový, 1,25

Stativ

ocel

Montáž

altazimutální anglická montáž

Hmotnost, kg

9,0

Rozměry, mm

835 x 425 x 215

Co je obsahem balení:

 1. Hlavní tubus teleskopu Strike PLUS na azimutální montáži.
 2. Stativ z nerez oceli.
 3. Plastový okulárový výtah 1.25''.
 4. Okuláry: H20, F6mm.
 5. Okulár se zoomem 6,8-16 mm.
 6. Barlowova čočka: 3x zvětšení.
 7. Hledáček s červenou tečkou.
 8. Ppříručka uživatele "Máte svůj teleskop! Co s ním dělat dál?" popisující 280 nejatraktivnějších objektů na noční obloze.
 9. Sada plakátů "Měsíc", "Slunce a jiné hvězdy", "Sluneční soustava".
 10. Planisféra - otočná mapa hvězdné oblohy.
 11. Stellarium CD - 3D virtuální planetárium pro komfortní orientaci uprostřed hvězdné noci.
 12. Kompas.
 13. Brašna na teleskop Levenhuk Zongo 20.
 14. Návod k použití a záruční list.

Recenze

Napsat recenzi

Hvězdářský dalekohled Levenhuk Strike 90 PLUS

Hvězdářský dalekohled Levenhuk Strike 90 PLUS

Skvělý dalekohled Levenhuk Strike 90 PLUS pro domácí použití a pro každého, kdo teprve začíná se svými prvními pokusy o pozorování hvězdné oblohy.

27 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: